Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

MZIR

26 września 2021 r. już po raz dziewiąty ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga.

Program Marszu:

15.00 – Msza w kościele św. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej

16.00 – Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego

17.00 – Finał Marszu na Placu Corazziego. Atrakcje dla dzieci i dorosłych

19.00 – Zakończenie. Zapraszamy

               Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu dania świadectwa
o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem Tato - Bądź, prowadź chroń! Hasło to podkreśla ważność mężczyzny jako ojca rodziny. Jego obecność, odpowiedzialność prawdę, że do dobrego wychowania dzieci, funkcjonowania rodziny i społeczeństwa potrzebni są odpowiedzialni ojcowie.

W imieniu Komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Tygodniu Rodziny Diecezji Radomskiej
i Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźcie ze swoimi sztandarami, emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg