1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Jerozolima

– Betlejem – Ein Karemn – Yad Vashem – Góra Oliwna – Syjon Chrześcijański – Jerozolima – Jerycho – Qasr el Yahud – Morze Martwe – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Góra Błogosławieństw – Tabga – Kafarnaum – Góra Tabor. Inforacje i zapisy u ks. Proboszcza. 

Termin: 02. 03 – 09. 03. 2020 r.

Dzień 1: Wylot z Polski do Izraela

Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o 15.25. Lądowanie w Tel Awiwie o 20.10. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Betlejem, Ein Karem, Yad Vashem

Po śniadaniu Pole Pasterzy. Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna       z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Następnie udamy się do Karmelu w Betlejem związanego z Mała Arabką. Potem Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Potem Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Góra Oliwna, Syjon Chrześcijański

Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Dalej Kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik (miejsce ustanowienia wielu sakramentów) i tradycyjny grób Dawida. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: Jerozolima

Po śniadaniu: Jerozolima: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie Mur Zachodni - Ściana Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Dalej Betania: miejscowość Marty, Marii i łazarza (przyjaciół Jezusa). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 5: Jerycho, Qasrl Al–Yehud, Morze Martwe

Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Widok na Górę Kuszenia, dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: Cezarea Nadmorska, Góra Karmel, Kana Galilejska, Nazaret

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Cezarea Nadmorska (przejazd obok stanowiska archeologicznego, ukazującego stolicę rzymskiej Palestyny). Krótki postój nad Morzem śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu. Dalej przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Dalej kościół - Stella Maris – z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Następnie przejazd do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Potem przejazd do Nazaretu: tam Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 7: Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga, GóraTabor

Po śniadaniu Góra Błogosławieństw. Następnie Kafarnaum: dom św. Piotra, synagoga. Dalej Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Po południu Góra Tabor (miejsce Przemienienia). Obiadokolacja. Nocleg. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 8: Powrót do Polski

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godzinie 11.25. Lądowanie w Warszawie o godzinie 14.25. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3 990 PLN/os. (cena skalkulowana dla grupy 46 os.)

 •   Przelot izraelskimi linami lotniczymi LOT na trasie: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, bagaż główny 23 kg, bagaż podręczny 8 kg
 •   Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki
 •   7 noclegów w hotelach 3/4* (pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3-osobowych)
 •   Wyżywienie 2xdziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 •   Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR), NNW (7 000 PLN)                                 z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych
 •   Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 •   Przedstawiony program pielgrzymki
 •   Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 •   Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim)
 •   Podatek VAT.                                                                                                                                        
  • Cena nie zawiera:
 •   zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 65 USD/osoby (płatne na miejscu u przewodnika); napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 170 PLN/osoby płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę; dopłaty do pokoju 1-osobowego – 200 USD/osoby;  transferów na lotnisko w Warszawie; świadczeń nie wymienionych w ofercie;
 • WAŻNE INFORMACJE: Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum           6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani libijskie. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
 • Cena może wydawać się wyższa niż w innych biurach podróży, ale starałem się             o dogodne i komfortowe godziny lotów z Warszawy i z Tel Awiwu. Cena byłaby nieco niższa, ale wtedy lot z Warszawy były o 22. 30, a z Tel Awiwu o 5. 30 rano.
 • Zależy mi na naszym dobrym samopoczuciu i najwyższym standardzie, dlatego mamy doskonałe godziny lotu! Poza tym hotel w Nazarecie jest w bliskiej odległości od Bazyliki Zwiastowania NMP, więc wieczoram będzie można tam podejść na osobistą modlitwę. Tak samo w Betlejem.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg