Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

R0Ponad cztery i pół tysiąca pielgrzymów i 110 księży ze 120 parafii naszej diecezji przybyło dzisiaj do Wysokiego Koła. W tej liczbie pielgrzymów była 50 osobowa grupa Sióstr Żywego Różańca z naszej parafii. Pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Różańcowej jest corocznym spotkaniem formacyjnym. - Spotykamy się by poczuć siłę modlitwy różańcowej i przekonać się ile nas jest w naszej diecezji. Wyznaczamy sobie też cele na kolejny rok w naszych parafiach - mówił ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium w Wysokim Kole i moderatorem Żywego Różańca Diecezji Radomskiej. O Zdrowie dla siebie i bliskich, błogosławieństwo dla rodziny, pokój - to niektóre z tysięcy intencji, z którymi pielgrzymi przybyli do Wysokiego Koła: Wierni swoje intencje złożyli przed obliczem Matki Bożej na Cudownym Obrazie znajdującym się w Sanktuarium. W tym roku mija 45-lat od jego koronacji przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Podczas spotkania wyróżnione zostały osoby, które przeżywają w tym roku jubileusz 25 lub 50-lecia obecności w Żywym Różańcu lub pełnienia funkcji zelatora. Tak długie przywiązanie do tej formy modlitwy wynika z jej wielkiej mocy, o której mówił ks. Wiesław Lenartowicz - kapelan Rycerzy Kolumba. - Różaniec jest lekarstwem dla współczesnego świata i mamy na to wiele przykładów . Głównym punktem programu była Msza Św. w południe pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. W homilii nawiązał do rozpoczynającego się miesiąca misyjnego. Przywołał postać Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, którą nazwał misjonarką. Jak powiedział, powinna być dla nas wzorem do naśladowania - Bądźmy misjonarzami w swoich rodzinach, szkołach i parafiach – mówił pasterz diecezji. Podczas Mszy Św. został poświęcony sztandar Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej. - Sztandar zawsze jest znakiem, wokół którego gromadzi się pewna społeczność. Chcemy by był on naszym znakiem rozpoznawczym - wyjaśniał ks. Szymon Mucha. Liturgię uświetniła muzyka zespołu "Karabanio".

Kancelaria parafialna

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek
17:00 - 17:55
Piątek i Sobota
8.00 - 9.00

48 366 12 14

 

Porządek Mszy Św.

Niedziele i święta
7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00
Święta Zniesione
7.00; 9.00; 17.00; 18.00
Dni powszednie
7.00; 17.30; 18.00
Odpust
Św. Brata Alberta - 17 czerwca

Diecezja Radomska

Źródła nie znaleziono

mwd 300x250bibliadeon

 

serwispapieski 2

 

pro life deonpl small

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg