Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

 Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

 IV. NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wczoraj liturgicznie i dziś wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszego narodu. Także dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii powierzajmy Maryi wszystkie trudne sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny.

2. Jutro Adoracja w ciszy po wieczorowej Mszy św. z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

3. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Przypominam i zapraszam, do naszego kościoła na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.

5. Przez cały maj zapraszam na modlitwę Apelu Jasnogórskiego, który rozpoczynać będziemy o godz. 20.30 modlitwą różańcową w intencji ustania pandemii i zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórski, pieśnią Kucz czci matki Bożej. Zapraszam do duchowej jedności w modlitwie z parafią przez internet.

6. Przypominam, że I Komunia Święta i Rocznica I Komunii Św. zostały przeniesione na wrzesień.

7. Pamiętajmy o aktualnych zarządzeniach związanych ze stanem epidemii. W kościołach obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas liturgii oraz zachowanie odległości co najmniej 2 m. Jest wśród nas wiele osób wrażliwych, które bardzo rygorystycznie zachowują przepisy sanitarne, i pragną uczestniczyć we Mszy Św., bądźmy więc dla siebie wyrozumiali w tej kwestii. Wymaga tego przykazanie miłości bliźniego. I dlatego bardzo proszę, jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób - u nas 60, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy sobą, a ksiądz wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz. Osoby, które obawiają się o swoje zdrowie i nie mogą być w niedzielę w kościele, zapraszamy na tygodniu na Msze św. szczególnie na 17.30 gdzie jest mniej osób, będą mogły się wyspowiadać przyjąć Komunię Św. Wielkanocną.

8. Dziękuję za ofiary składane za pośrednictwem przelewu bankowego: Panu Cezaremu T., Barbarze C., Jackowi P., Zdzisławowi G., Tomaszowi Ś., Mariuszowi L., Dariuszowi i Małgorzacie S., Januszowi- Antoniemu K.,

Dziękuję za ofiary składane w kancelarii: Państwu Andrzejowi i Krystynie W., Monice i Pawłowi R., Jadwidze i Henrykowi M., Teresie W., Janinie M., Renacie T., Marii K., Jadwidze G., Anecie W.

Dziękuję za ofiary składane na tacę i do puszek w Kościele. Bóg zapłać za troskę o swoją parafię i kościół.

9. Niech Bóg Was błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg