Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W poniedziałek po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. Podczas naszej poniedziałkowej adoracji od godz 19.00 będą modlili się z nami młodzi z Ruchu Światło Życie Diecezji Radomskiej w ramach nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po adoracji będzie katecheza o Duchu Świętym. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Można łączyć się w modlitwie także poprzez transmisję online.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

3.W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

4.W piątek 29 maja ks. Daniel będzie przeżywał 10 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną w intencji księdza o godz. 18.00.

6. Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu. W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10.00, w katedrze radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie jest Niedziela Dobrego Pasterza. W tym roku wypadła ona 3 maja i z powodu epidemii nie miała charakteru do jakiego przywykliśmy. Alumni nie pojechali, jak co roku, do poszczególnych parafii, aby dzielić się darem powołania. Również taca seminaryjna, tradycyjnie przeznaczona w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, została przesunięta na późniejszy termin. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary, i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów. Ks. Jarosław Wojtkun Rektor Wyższego Seminarium Duchownego W Radomiu

7.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Św. na nabożeństwie majowym. Zapraszam także na różaniec o ustanie epidemii codziennie o godz. 20.30.

8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła w kancelarii parafialnej, na konto parafialne do puszek i na tacę: Pani Annie K., Wacławowi S., Kazimierze i Stanisławowi K., Janowi L., Barbarze K., Marii P., Sabinie J. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam: 26. V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych                     

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

9. Niech Bóg Was błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg