Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

*****************************************************************************

XIII Niedziela Zwykła 28.06. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. Ostatnie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po wieczorowej Mszy św.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej wieczorowej dziękować będziemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, i prosić będziemy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W I. piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające za grzechy nasze i całego świata po wieczorowej Mszy św. Spowiedź pierwszo piątkowa na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.00. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej. Spotkanie z KŻR po porannej Mszy św.

3. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

4. Od 1 lipca będzie w naszej parafii pracował ks. Karol Sadowski, jako trzeci wikariusz, który przychodzi do naszej parafii z parafii Petrykozy..

5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji Pani Ewy naszej organistki, która pracuje w naszej parafii już od 25 lat. Niech Bóg przyjmie dziękczynienie i Pani błogosławi.

6. W tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z malowaniem naszego kościoła. Oprócz malowania całego kościoła zostaną ocieplone glify przy wszystkich oknach, oraz zostanie ocieplona ściana ołtarzowa na zewnątrz kościoła. Wcześniej został ocieplony strop pianką poliuretanową i został uszczelniony dach kościoła, w tym roku został wyremontowany chór, została położona posadzka na chórze, położona instalacja elektryczna i elektroniczna, podest po organy, na klatce schodowej zostały ułożone płytki i zamontowana barierka, Zostały położone płytki na klatce schodowej przy zakrystii i założone drzwi do podziemia. Na plebanii zostało wyremontowane mieszkania dla księdza wikariusza: nowa łazienka, kuchnia, wymienione zostały wszystkie drzwi i ułożona posadzka w korytarzu. Te prace były konieczne do wykonania. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać i dziękuję. Na te prace i zobowiązania wykorzystałem środki z kolędy i składane na bieżąco.

Malowanie będzie trwało około miesiąca. Ofiary w tym czasie składane na tacę, w kancelarii na konto będą przeznaczone na prace związane z malowaniem kościoła. Na tę chwilę nie stać nas aby wypłacić całość sumy za malowanie, dlatego umówiłem się z wykonawcami, że część pieniędzy wypłacę po wykonaniu malowania, a drugą część po zakończeniu tegorocznej kolędy. Malowanie rozpoczynamy we wtorek.

7. Proszę o roztropność w zachowaniu przepisów sanitarnych w kościele i innych miejscach przebywania w tym czasie wakacji i epidemii. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowanie odległości.

8. Kancelaria w czasie wakacji jest czynna w tych samych godzinach tak jak  w ciągu roku

9. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Miłujcie się.

                                                         Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg