Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

2.     W piątek zapraszam na rodzinna parafialną Drogę Krzyżową o godz. 17.15, która zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzieci na zakończenie nabożeństwa otrzymają kolejne naklejki do swojej drogi krzyżowej. Młodzież zapraszam na swoją Drogę Krzyżową o godz. 19.00

3.     Dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona do Caritasu na Jałmużnę Wielkopostną

4.     Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.     Dziękuję za ofiary składne na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.     Obecny Rok w Kościele przeżywamy jako Rok św. Józefa. Ks. Bp Marek Solarczyk dla umocnienia wiary ustanowił w diecezji kościoły stacyjne. Wszystkim, którzy będą modlić się w tych kościołach oraz tym, którzy będą przywoływać opieki Św. Józefa, z serca błogosławi. Można o tym przeczytać na stronie internetowej parafii.

7.     Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim Rekolekcje Wielkopostne pod tytułem „Któryś za nas cierpiał” ks. Franciszka Blachnickiego., oraz artykuł- Czy chrześcijanie skończą w rezerwacie.

8.     W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Józef Szewczyk, Marianna Jakubiak Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia Parafianom i Gościom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg