Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do rocznicy I Komunii Św. Bardzo proszę wiernych, którzy nie są zainteresowani uroczystością o wybranie innej godziny uczestnictwa we Mszy Św.

2. W dniu dzisiejszym nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Św. o godz. 17.30, zapraszamy także na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

3. Jutro po Mszy św. i nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Jutro też przypada 17 dzień miesiąca i nasza modlitwa do Św. Brata Alberta w intencjach, które składacie do skrzynki intencji, która jest przy ołtarzu Św. Brata Alberta. Intencje te dołączymy do nabożeństwa maryjnego, którego czcicielem był Św. Barat Albert.

4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe i nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego po wieczorowej Mszy Św.

5. W środę o godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na kolejne spotkanie z cyklu „Mężni w wierze”. Tematem będzie postać biblijnego Gedeona.

6. Zdejmowane są obostrzenia covidowe. W związku z tym wznawiamy spotkania poszczególnych grup parafialnych według grafiku. Księża opiekunowie poinformują o szczegółach spotkań. Ogólna zasada tych spotkań jest taka, że zachowujemy odległości sanitarne i w czasie spotkań obowiązują maski.

7. Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

8. Od jutra w kancelarii parafialnej można się zapisywać na autokarową pielgrzymkę KŻR do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 5. czerwca.

9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę.

Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami

                                                                                   Niech Bóg nas błogosławi

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg