Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do w czwartku od godz. 17.00 do 18.00, a w piątek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

2.Od jutra po porannej Mszy Św. i po południu od godz. 16.00 zapisujemy intencje mszalne na przyszły rok 2022. Pamiętajmy o ważnych datach w swoim życiu: rocznicach, jubileuszach małżeńskich, urodzinach.

3. Od soboty 25 września o godz.9.00 rozpoczyna się jesienna tura kursu przedmałżeńskiego. Narzeczeni mają obowiązek uczestniczenia w kursie. Proszę, aby narzeczeni zgłosili się do kancelarii po specjalne wyprawki dla narzeczonych z których będą korzystać w czasie tego kursu. Przypominam także, że narzeczeni na zapowiedzi zgłaszają się 3 miesiące przed planowanym ślubem. Proszę także o rezerwowanie godziny Mszy Św. ślubnych na 2022 rok.

4.W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze św. o g. 7.00; 9.00,17.00, 18.00

5.Przypominamy, że w każdy poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. W każdy piątek Koronka do Bożego miłosierdzia po wieczorowej Mszy św.

6. W środę zapraszamy mężczyzn na Nieszpory i konferencję z cyklu „Mężni w wierze”.

7.Proszę rodziców o zapisywanie swoich dzieci do I Komunii Św. w naszej - w swojej parafii mimo, że chodzą do różnych szkół. W 2022 roku I Komunia Św. będzie 08 maja. Dzieci przygotowuje ks. Karol

8.Młodzież naszej parafii, która w tym roku szkolnym pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii proszę o zapisywanie się w kancelarii. Młodzież przygotowuje ks. Dariusz

9.Po wakacjach wznawiamy spotkanie poszczególnych grup parafialnych. O spotkaniach poinformują księża opiekunowie. Szczegółowe informacje podam za tydzień. Proszę czasami zerknąć na stronę internetową naszej parafii. Już dziś zapraszam do włączenia się w różne grupy parafialne, zapraszamy chłopców do służenia przy ołtarzu, dzieci, młodzież, dorosłych do chóru, czy scholii parafialnej. Młodzież, dzieci do OAZY parafialnej.

10.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Dziś jest także specjalny numer okolicznościowy poświęcony Prymasowi Wyszyńskiemu, którego beatyfikacja będzie za tydzień 12 września. Cena numeru 10 zł.

11. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej odbędzie się 12 września br., godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie

12."Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej" - pod tym hasłem mężczyźni z całej Polski będą 18 września pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W programie jest Eucharystia, konferencje - między innymi Arcybiskupa Grzegorza Rysia, świadectwa duchownych i świeckich oraz jasnogórskie śluby mężczyzn. Kto by chciał wziąć udział proszę o zgłaszanie się do Pana Romana. Informacje w gablocie i stronie parafialnej.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami. Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg