Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel. 48 3661214

=================================================

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wizytacja kanoniczna ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka

1.Dziś o godz. 15.00 Msza Św. i Męski Różaniec z procesją różańcową mężczyzn i Rycerzy Kolumba z naszego miasta do krzyża na naszym osiedlu. Zapraszamy.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszam dzieci z rodzicami, a dzieci każdego dnia będą pisać list do M, wklejając na planszę kolejne obrazki.

3. Jutro jak zawsze po wieczorowej Mszy Św. zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.

4. W środę zapraszamy na godz. 20.00 mężczyzn i ojców rodzin na wieczorną modlitwę brewiarzową – Nieszpory. A po nieszporach kolejna konferencja z cyklu „Mężni w wierze”.

5.W I czwartek miesiąca we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej na Msze Św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i rodziców na poświęcenie i wręczenie różańców. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. A następnie spotkanie wszystkich grup parafialnych w sali konferencyjnej.

6. W dniach 4-10 października 2021 roku w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, na które serdecznie zapraszamy. Program na stronie parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Po Mszach Św. do puszek będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. imieninową w intencji ks. Daniela o godz. 12.30.

9. Każdy z nas pragnie spotkań, wspólnego przebywania i cieszenia się wiarą we wspólnocie, których byliśmy pozbawieni w czasie pandemii. Dlatego też przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszam na koncert w wykonaniu zespołu „Gaudeamus”, jako nasze dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Zapraszam.

10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu w poniedziałek 4 października będziemy wspominać: św. Franciszka z Asyżu, we wtorek 5 października – św. Faustynę Kowalską (1905-1938) Sekretarkę Bożego miłosierdzia; a w czwartek 7 października wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową – patronkę wspólnot Żywego Różańca.

12. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimierowskim. A także o filmie Fatima, to film o ludzkim dramacie i sile wiary. W kancelarii można się zapisywać w kancelarii na ten film w tym tygodniu, aby zorganizować wyjście parafialne na ten film.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia. Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami. Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg