Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela w ciągu roku 29.09.2019

1.Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary. Od dziś do piątku będzie w naszej świątyni obraz Matki Bożej Prześladowanych, który peregrynuje po całej Polsce, w parafiach, gdzie są Rycerze Kolumba. Uroczyste wprowadzenie obrazu będzie dziś na Mszy św. o g. 9.00. Przy obrazie będzie koszyczek z którego można wziąć obrazek Matki Bożej i swoją ofiarą wesprzeć naszych prześladowanych braci w wierze.

2.Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe tak jak w roku ubiegłym będę odbywały się codziennie o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich na różaniec a szczególnie dzieci z rodzicami. Dzieci jak co roku otrzymają wyklejankę, przedstawiającą Matkę Bożą Pompejańską. Zapraszam także do konkursu na różaniec zrobiony własnoręcznie przez dzieci. Zrobione różańce przynosimy do kościoła z karteczką z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem dziecka.

3.W sobotę 5 października jak co roku jest pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Wyjazd pielgrzymów, którzy się zapisali na autokar o g. 8.00 z przed kościoła. Na pielgrzymkę są też zaproszeni Rycerze Kolumba, którzy ten obraz zawiozą do Wysokiego Koła.

4.W niedzielę 6.października na Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. wybór strojów dla dzieci.

5.W niedzielę 13 października po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św., w sali domu parafialnego.

6.Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

7.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek na porannej Mszy św. i po południu od g. 17.00.

8.Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00

9.Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10.Zostały zakończone prace na stropie kościoła, który został ocieplony. W tym tygodniu będą prowadzone prace przez dekarzy na dachu kościoła. Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii, ze te składane na tacę jak i w kancelarii.

11.Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na październikowe spotkanie. Odbędzie się ono w kościele w pierwszy piątek miesiąca t.j. 4 października o godz. 19.30.

12.Do nabycia jest praca Katolicka przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze Gościa Niedzielnego jest specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów.

13.Rycerze Kolumba w Radomiu zapraszają wszystkich mężczyzn w niedzielę, 6 października br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele św. Jana na ul. Rwańskiej Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulice, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.

14.Zgodnie z decyzją ks. Bpa Ordynariusza Henryka Tomasika z dnia 28.09.2019 r. ks. Wojciech Tkaczyk został przeniesiony do Parafii p.w. Świętej Rodziny w Radomiu z dniem 1 października b.r. i jednocześnie mianowany kapelanem Kaplicy Wieczystej Adoracji imienia świętego Jana Pawła II koło Jedlni Kościelnej. Za pracę duszpasterska w naszej parafii w imieniu swoim, księży współpracowników, w imieniu naszej Parafii i grup parafialnych składam księdzu Wojciechowi serdeczne podziękowanie. Niech Bóg błogosławi na nowych odcinkach pracy duszpasterskiej.

15.Drogich Jubilatów i Solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg