Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

 1.Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2.Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. Przy ołtarzu Matki Bożej mogą dzieci składać robione różańce na konkurs „Jak paciorki różańca”. Zapraszam dzieci, młodzież dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej może za udział w różańcu otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  

4.W niedzielę 13 października po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie ks. Karola z rodzicami dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św., w sali domu parafialnego.

5.Dziękuję za ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym i wszystkim ofiarodawcom na prace remontowe w parafii.

6.Wiele osób pytało o możliwość pielgrzymowania do Ziemi Świętej. Na początku marca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do tych świętych miejsc. Program i szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie parafialnej. Gorąco zachęcamy. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz.

7.Nasz parafianin alumn Łukasz Sobolewski ze zgromadzenia księży Pallotynów w sobotę 12 października w Ołtarzewie przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy go naszej modlitwie.

8.W przyszłą niedzielę 13 października zapraszam na Mszę Św. o godz. 12.30 w intencji ks. Daniela z racji Jego imienin.

9.W piątek 11 października po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościli na zaproszenie ks. Daniela Dobromira Makowskiego, założyciela fundacji Rampa, społecznika, artystę, streetworkera, pedagoga, który przeżył w swoim życiu piekło. Jego rodzice byli alkoholikami. On sam był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Dzisiaj służy Chrystusowi i opowiada o Jego miłosierdziu. Po jego świadectwie będzie można wspomóc Fundację Rampa oraz Dzieło Przyjaciele Bezdomnych.

10.W środę 9.10. po Mszy Św. o godz. 18.00 Ks. Karol zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego

11.Próba scholii parafialnej w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy artykuł o tym jak widział Siostrę Faustynę jej kierownik duchowy ks. Sopoćko, oraz wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg