1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO   5 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W ciągu tygodnia nabożeństwo o godz. 18.30. Dziś o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski

2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o g. 7.00; 9.00; 18.00. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Nabożeństwo czerwcowe jutro ze względu na święto będzie o godz. 17.30. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dziękuję za intencje Mszy Św. o godz. 18.00 za kapłanów posługujących w naszej parafii.

4. Już dziś przypominam i proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Ołtarze będą w tych samych miejscach jak każdego roku.

5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym dniu w naszej parafii będzie festyn rodzinny – „Rodzina Bogiem silna”, na który serdecznie zapraszamy. A oto program. O godz. 13.30 rozpoczęcie festynu, będą dmuchańce, ścianka spinaczkowa, konkursy, animatorzy, turniej piłki nożnej, wystawa starych samochodów z okresu II wojny światowej, będzie kącik historyczny, grochówka wojskowa, barszcz ukraiński,, grill, lody. O godz. 19.00 zapraszamy na piękny koncert zespołu „Jak najbardziej”, który zakończymy apelem jasnogórskim. Osoby, które chcą uczestniczyć w biegu na 5 km powinny się zapisać na stornie internetowej podanej na plakacie. Od godz. 13.00 do 21.00 będzie zamknięty ruch na ulicy Św. Brata Alberta. Spotkanie dla wszystkich włączających się w organizację festynu będzie w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

6. Parafia Św. Jadwigi w Radomiu organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, są jeszcze wolne miejsca. Kontakt z ks. Krzysztofem podany jest w gablocie w kościele.

Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W przedostatnim tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

„Zwycięska Pani Jasnogórska.

Przyrzekamy stoczyć pod Twoim sztandarem najświętszy i najcięższy bój z naszymi wadami narodowymi. 

Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu i rozwiązłości. 

Przyrzekamy zdobywać cnoty wierności i sumienności, pracowitości
i oszczędności, wyrzeczenia się siebie i wzajemnego poszanowania, miłości
i sprawiedliwości społecznej. Królowo Polski – przyrzekamy!

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg