1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o g. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Jutro po wieczornej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź pierwszo piątkowa na porannej Mszy Św. i po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji KŻR nr 7 Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapałać. Dziękuję.

7.Uwzgldniając potrzeby duszpasterskie ks. Biskup Marek Solarczyk mianował: ks. Karola Sadowskiego wikariuszem parafii Św. Macieja Apostoła w Klwowie, ks. Daniela Glibowskiego kapelanem Kaplicy Adoracji w Jedlni, a ks. Dariusza Zająca proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża w Lubienii.

Dziś dziękujemy księdzu Dariuszowi za pracę duszpasterską w naszej parafii, cieszymy się jego radością nominacji proboszczowskiej i życzmy owocnej pracy duszpasterskiej w Lubieni. Ks. Proboszcz Dariusz swoje obowiązki obejmuje od 1 lipca br. Niech Bóg księdzu błogosławi.

Natomiast ks. Daniel i ks. Karol nowe palcówki obejmują dopiero 25 sierpnia i do tego czasu posługują w naszej parafii.

Ks. Bp Marek Solarczyk zamianował do naszej parafii ks. Kamila Borkowskiego, który pracował do tej pory w Lipsku oraz ks. Karola Kosteckiego, który dotychczas pracował w Starachowicach w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ks. Bp Ordynariusz mianował także do naszej parafii w charakterze rezydenta ks. Profesora Dariusza Frydrycha pracownika Wydziału Katechetycznego Kurii Radomskiej. Nowi wikariusze i ks. Rezydent swoje obowiązki obejmą 25 sierpnia.

Na czas wakacji ks. Bp od 1 lipca przysyła do pomocy w duszpasterstwie księdza Neoprezbitera Emila Komorka.

8. Uwaga!!! W czasie wakacji kancelaria jest czynna bezpośrednio po porannej Mszy Św. i po południu od godz. 16.30 do 17.30.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg