Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

*****************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ta niedziela obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

2. Dziś zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

3.Od jutra nowenna do Św. Barta Alberta, przygotowująca nas do uroczystości odpustowej patrona naszej parafii. 17 czerwca uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Barta Alberta.

4.W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu i naszej parafii.

5.W związku z nowymi wytycznymi, w tym roku odbędzie się procesja do czterech ołtarzy, które będą rozmieszczone tak jak każdego roku. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. I tak ołtarz I przygotowuje Odnowa w Duchu Św., ołtarz II Akacja Katolicka i Rycerze Kolumba, ołtarz III Kręgi Domowego Kościoła , ołtarz IV KŻR. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00; 9.00; 12.30; 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 11.00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy jak co roku. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i mężczyzn do asysty przy kałanie, baldachimie i chorągwiach .

Informacje z Konferencji Episkopatu Polski, dotyczące udziału wiernych w uroczystościach religijnych w kościołach i poza nimi. Wynika z nich, że podczas procesji Bożego Ciała nie obwiązują żadne limity udziału wiernych. Nie ma też limitu osób na Mszach Św. i nabożeństwach. Pamiętajmy jednak o rozporządzeniu, które mówi, że w kościołach i innych obiektach kultu religijnego wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa, trzeba zachować dystans sanitarny. W budynku kościoła wystarczą maseczki. Podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry LUB zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. Nie obowiązuje limit 150 osób.

4. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę 14. czerwca Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 9.00.

5.Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o g. 18.30 i w niedzielę o g. 17.30. W Boże Ciało i w niedzielę nabożeństwo o godz. 17.30

6. W niedzielę 14 czerwca na sumie będziemy dziękować Panu Bogu za 50 lecie kapłaństwa – złoty jubileusz ks. Seniora Mariana Ślusarczyka. Zapraszam na Mszę św. jubileuszową Parafian, wszystkie grupy parafialne. Złoty Jubileusz kapłaństwa pozwala wypowiedzieć podczas Eucharystii słowa wdzięczności i uwielbienia Boga za wszystkie dzieła, jakich dokonał Bóg w życiu i posłudze ks. Seniora w kapłańskiej posłudze. Zapraszam.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w najbliższą niedzielę 14.06. po Mszy św. o godz. 9.00

8. Dziękuję za ofiary składane na kościół na tacę do puszek, na konto parafialne czy w kancelarii. Dziękuję Pani Annie M., Anecie-Katarzynie, Panu Tomaszowi Ś., Pani Jolancie Ł., Danucie R., Janowi W., Cecylii o, Marianne K., Józefie G., Annie S., Grzgorzowi G., Krzysztofowi C., Marii Z., Beacie Sz., Agnieszce C., Zofii K., Bóg zapałać serdeczne.

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg