1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym wyznaniem wiary jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i nowenna do Św. Brata Alberta. Apel jasnogórski będzie na scenie naszego festynu rodzinnego.

2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z nowenną do Św. Brata Alberta, a następnie procesja z figurą Matki Bożej– serdecznie zapraszamy!

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.00; 9.00; 12.30; 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W piątek, 17 czerwca czcimy w naszej parafii Świętego Brata Alberta (1845-1916), zakonnika, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym. W tym dniu przeżywamy odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00., Mszy Św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Proboszcz Bazyliki św. Kazimierza w Radomiu ks. Prof. Jarosław Wojtkun. Na tej Mszy Św. będą księżą z dekanatu.

6. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 9.00

7. Dziś w naszej parafii festyn rodzinny – „Rodzina Bogiem silna”, na który serdecznie zapraszamy. Przypomnę program. O godz. 13.30 rozpoczęcie festynu, będą: trampoliny, dmuchańce, ścianka spinaczkowa, konkursy, animatorzy, turniej piłki nożnej, wystawa starych samochodów z okresu II wojny światowej, będzie kącik historyczny, grochówka wojskowa, barszcz ukraiński,, grill, lody. Będą biegi na 1 kilometr, 5 kilometrów. Za udział w biegach i konkursach będą nagrody i medale. W czasie festynu będzie można oddać krew w specjalnym autobusie, który będzie na parkingu przy kościele, będą żołnierze, którzy będą prezentować sposoby udzielania pierwszej pomocy.  

A o godz. 19.00 zapraszamy na podsumowanie festynu, będzie piękny koncert ewangelizacyjny zespołu „Jak najbardziej”, w którym śpiewają i grają księża z naszej diecezji. Koncert ewangelizacyjny zakończy się na wspólnym uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po błogosławieństwie będzie na scenie Apel Jasnogórski. Zapraszamy. Od godz. 13.30 do godz.17.30 będzie zamknięty ruch na ulicy Św. Brata Alberta ze względu na biegi. Upieczone ciasto na festyn przynosimy od g. 9.00 do salki Caritas.

8. Do nabycia jest specjalny numer Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.

9. Dyrekcja oraz społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 zwracają się z prośbą o oddanie głosu na projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego zakładającego budowę nowoczesnego placu zabaw na Idalinie dostosowanego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Głosować można na stronie www.konsultacje.radom.pl oraz w specjalnym punkcie w szkole. Głosy oddać będzie można również podczas dzisiejszego festynu. Numer projektu 68, a jego tytuł to "Radość bez barier". Zróbmy wszystko, aby najlepsze miejsce zabaw w Radomiu było tuż po sąsiedzku, tuż obok nas.

10. Ks. Bp Marek Solarczyk zaprasza. W sobotę, 18 czerwca przypada 50. rocznica rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie Bogu za dar wiary i obfite łaski, jakie otrzymujemy przez orędownictwo Matki Bożej. W piątek 17 czerwca o godz. 20.30, powitamy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego przed Katedrą radomską i od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy całonocne czuwanie modlitewne. O północy zapraszam na Mszę Św. dziękczynną za dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej diecezji oraz wspólne prośby o nowe powołania do służby Bogu we wspólnocie Kościoła. Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie sobotnia (18 czerwca) Msza Św. o godz. 10.00, podczas której odnowimy Śluby Jasnogórskie i zawierzymy Matce Bożej naszą diecezję.

Przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa, aby czas naszej modlitwy przyniósł umocnienie wiary w każdym z nas i zjednoczył wspólnotę diecezji radomskiej mocą Bożej łaski.

Porządek czuwania z racji 50 rocznicy rozpoczęcia peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (17-18 czerwca br.)
17.06.2022 - piątek

20.30 – Powitanie Kopii Obrazu Matki Bożej
21.00 – Apel Jasnogórski
do godz. 23.30 – katedralne grupy parafialne
24.00 – Msza święta dziękczynna za powołanych do służby Bożej oraz w intencji nowych powołań (asysta: KSM i Duszpasterstwo Akademickie)
18.06.2022 - sobota

1.00 – Piesi Pielgrzymi na Jasną Górę
2.00 – Rycerze Kolumba
3.00 – Grupy charyzmatyczne
4.00 – Akcja Katolicka
5.00 – Siostry zakonne
5.30 – Godzinki
6.00 - Msze święte parafialne
8.30 – Kółka różańcowe
10.00 – Msza święta z odnowieniem ślubów jasnogórskich i zawierzeniem Diecezji Matce Bożej

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg