Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

======================================

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20.10. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na Misje. W dniu 24 października zapraszam wszystkie KŻR z naszej parafii na nabożeństwo różańcowe w duchowej łączności  z VIII Ogólnopolskim Dniem Modlitwy Żywego Różańca dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikacje Sł. B. Pauliny Jaricot. KŻR poprowadzą różaniec.

2.W poniedziałek po wieczorowej Mszy św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

3.We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który żył w latach 1920-2005, jednego z największych papieży naszych czasów.

4.Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać.

5.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Podczas każdej Mszy św. będą zapalone Zacheuszki. Znak, że ta świątynia jest Domem Bożym. Będziemy dziękować za tę świątynią i jego budowniczych na czele z ks. Kan. Marianem.

6.Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialne życie poprzez śpiew w chórze. Zaproszenie kieruję zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii. Jak mówiłem tydzień temu, chór składa się z osób, które lubią śpiewać i chcą w ten sposób służyć Bogu i parafii. Chór upiększa liturgię i podnosi jej rangę. Zapraszamy więc wszystkich, panie i panów, niezależnie od wieku. Każdy jest mile widziany.

7.Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych, o których pamiętamy zamawiając Msze św. czy wypominki jednorazowe, półroczne i roczne za zmarłych z naszych rodzin: rodziców, krewnych, przyjaciół, współmałżonków, dzieci.

8.W tym roku będzie u nas w parafii na praktyce duszpasterskiej ks. Diakon Piotr Kędzierski.

9.Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia jest nowy nr Gościa Niedzielnego, a w nim o Bł ks. Jerzym Popiełuszko.

10.Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg