Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

V NIEDZIELA WIELKANOCY   2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś nabożeństwo majowe, o godz. 17.30. a Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy

2.      Jutro uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. tak jak w niedzielę. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Po Mszy Św. wieczorowej adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu

3.      W dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.30, po wieczorowej Mszy Św.

Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka miesiąc maj jest poświęcony modlitwie o ustanie pandemii i ta intencja będzie nam towarzyszyła podczas tegorocznych nabożeństw majowych.

Proszę o zadbanie o figurki i krzyże przydrożne, są one bowiem świadectwem naszej wiary.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej wieczorowej będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5.      W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa na porannej Mszy Św. i po południu od godz. 17.00 Odwiedziny chorych w domach na I piątek od godz. 9.00.

6.      W środę na godz. 20.00 zapraszam mężczyzn na kolejne spotkanie z cyklu „Mężni w i wierze”. Tym razem spotkamy się z postacią Mojżesza.

7.      Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w piątek o godz. 17.00. Rodziców, rodziców chrzestnych prosimy by skorzystali ze spowiedzi na tygodniu, czy to na porannej czy wieczorowej Mszy św.

8.      I Komunia Św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 dla dzieci ze szkół masowych i o godz. 11.00 dla dzieci ze szkół specjalnych.

Bardzo proszę osoby nie zainteresowane uroczystością, przyszły na Msze Św. w pozostałych godzinach. Na Mszy Św. komunijnej w kościele, będą mogli być tylko rodzice i dzieci komunijne, kamerzyści i fotografowie, a to ze względu na przepisy sanitarne.

Przed kościołem będą wystawione ławki dla gości i parafin. Bardzo proszę o poszanowanie mojego apelu. Sprzątanie kościoła przed I Komunią Św. przez rodziców dzieci Komunijnych w sobotę o godz.19.00.

9.      Sobotę 8 maja Św. Stanisława Głównego Patrona naszej Ojczyzny.

10.  Dziękuję za ofiary składane na kościół.

11.  Do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim o Św. Józefie patronie robotników, oraz do czego może prowadzić kultura gniewu, agresji na ulicach i mediach społecznościowych

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę.

Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami

                                                                                   Niech Bóg nas błogosławi

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg