Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

2.     W piątek zapraszam na rodzinna parafialną Drogę Krzyżową o godz. 17.15, która zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzieci na zakończenie nabożeństwa otrzymają kolejne naklejki do swojej drogi krzyżowej. Młodzież zapraszam na swoją Drogę Krzyżową o godz. 19.00

3.     Dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona do Caritasu na Jałmużnę Wielkopostną

4.     Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.     Dziękuję za ofiary składne na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.     Obecny Rok w Kościele przeżywamy jako Rok św. Józefa. Ks. Bp Marek Solarczyk dla umocnienia wiary ustanowił w diecezji kościoły stacyjne. Wszystkim, którzy będą modlić się w tych kościołach oraz tym, którzy będą przywoływać opieki Św. Józefa, z serca błogosławi. Można o tym przeczytać na stronie internetowej parafii.

7.     Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim Rekolekcje Wielkopostne pod tytułem „Któryś za nas cierpiał” ks. Franciszka Blachnickiego., oraz artykuł- Czy chrześcijanie skończą w rezerwacie.

8.     W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Józef Szewczyk, Marianna Jakubiak Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia Parafianom i Gościom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Niech Bóg nas błogosławi.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel: 48 3661214

====================================================

VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

2. Wspominamy dziś św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji prawdziwej miłości między ludźmi, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

3. Jutro w poniedziałek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu po wieczorowej Mszy św.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. Msza św. dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 11.00

5. W środę jak zwykle 17 dnia miesiąca po wieczorowej Mszy św. nabożeństwo do Św. Brata Alberta z modlitwą o uproszenie wszelkich łask.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Parafialnej - rodzinnej drogi krzyżowej o godz. 17.15. Na zakończenie drogi krzyżowej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dla młodzieży droga krzyżowa o godz. 19.00. Dzieci po drodze krzyżowej o trzymają książeczkę i naklejki – Z Jezusem na drodze krzyżowej. W ten sposób wklejając poszczególne obrazki stworzą własną drogę krzyżową.

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Karol Sadowski .

8.W piątek droga krzyżowa dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 11.00.

9. W sobotę 20 lutego Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do naszego kościoła na godz. 19.00 na Wieczór Chwały

10. Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie kościoła i parafii. Bóg zapłać. Dziękuję Rycerzom Kolumba za pomoc w odśnieżaniu nie tylko terenu przy kościele, ponieważ mamy obowiązek, ale dla wiernych naszej parafii i nie tylko, którzy korzystają z parkingów miejskich w pobliżu kościoła.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Magdalena Bieńkowska, Stefania Swend, Ryszard Chwaliński, Bogdan Kalski. Wiecznych odpoczynek racz im dać Panie.

12. Do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim: Jak dobrze rozpocząć Wielki Post – o popiele i nie tylko, a także – Krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Niech Bóg nas błogosławi.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel: 48 3661214

====================================================

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lutego 2021

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      W poniedziałek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu po wieczorowej Mszy św.

2.      W czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Zapraszam tego dnia na godz. 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo Lourdckie w intencji ludzi chorych i starszych. Ze względów pandemicznych wyjątkowo w tym roku nie będzie namaszczenia chorych.

3.      Dziękuję za ofiary składane na funkcjonowanie parafii i kościoła.

4.      W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności ś.p. Małgorzata Bińkowska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

5.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

               Niech Bóg nas błogosławi

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel: 48 3661214

====================================================

IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela stycznia jest poświęcona modlitwie za ludzi dotkniętych chorobą trądu.

2. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu

3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. Ofiary z tacy będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

Na godz. 18.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa, a po Mszy św. spotkanie w kościele z rodzicami. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

4. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Na zakończenie Mszy św. wieczorowej będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. Św. Błażeja czcimy jako orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Tradycja opowiada, że Święty ozdrowił dziecko bliskie uduszenia z powodu ości, która utknęła w gardle. Za jego wstawiennictwem będziemy prosić Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Zapraszamy

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.30. Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

7. W pierwszy piątek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 19.00.

8. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Spotkanie KŻR po Mszy św. o godz. 7.00. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i nabożeństwo o godz. 18.00

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na utrzymanie funkcjonowania parafii i świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

10. W niedzielę o godz. 9.00. Msza św. w intencji Rady Rycerzy Kolumba naszej parafii. Przy okazji dziękuję za pomoc przy odśnieżaniu placu kościoła Rycerzom: Karolowi Jaszczykowi i Grzegorzowi Kiraga, Pawłowi Góralskiemu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech Bóg nas błogosławi

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel: 48 3661214

==============================================================

II. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo do Św. Brata Alberta.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

3.W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach.

4. Dobiega końca nasze parafialne kolędowanie. Podczas Mszy św. i specjalnego nabożeństwa będziemy polecać wasze rodziny. W tym tygodniu na godz. 18.00 zapraszam mieszkańców:

w poniedziałek z ul. Ostrowieckiej,

a we wtorek z ulicy Wyścigowej, i wszystkich, którzy nie mogli być w wyznaczonym dniu.

Dla każdej rodziny jest przygotowana pamiątka tego spotkania, gdzie jest modlitwa poświęcenia domu, którą można odmówić z rodziną. Po nabożeństwie nasze wspólne kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa. Dziękuję za obecność na naszym wspólnym kolędowaniu, za złożone ofiary na funkcjonowanie kościoła z racji kolędy. Bóg zapłać. Dziękuję.

5. We wtorek 19 stycznia ks. Bp Senior Henryk Tomasik obchodzi imieniny. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.

6. W niedzielę 24 stycznia br. będziemy przeżywać „Dzień solidarności z Chorwacją”. Ministranci po każdej Mszy św. będą zbierać do puszek ofiary dla poszkodowanych na wskutek trzęsienia ziemi.

7. W przyszłą niedzielę – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako niedzielę biblijną i czas dziękczynienia za Słowo Boże, które słyszymy, czytamy i rozważamy.

8. W nowym numerze Gościa Niedzielnego między innymi o tym, jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary, oraz szereg artykułów o nowym Pasterzu naszej diecezji ks. bp Marku Solarczyku.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg