Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

==============================================

 NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

3. Każdego dnia adwentu zapraszam na Roraty o godz. 7.00, a dla dzieci i młodzieży na godz. 18.00. Rano, Roraty będą jak co roku poprzedzane Godzinkami o godz. 6.30.

4. Po każdej Mszy św. można nabywać w kancelarii opłatki na wigilię Bożego Narodzenia, a w punkcie Caritas świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 

5. W poniedziałek jak zwykle zapraszam na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu po wieczorowej Mszy Świętej.

6. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła.

7. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. Polecajmy w tym dniu w modlitwach naszą Ojczyznę.

8. Bardzo proszę osoby, które w tym tygodniu zamówiły Msze św. o sprawdzenie godzin swoich Mszy św. czy to na stronie parafialnej, czy to w gablocie.

9. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzy dla dzieci.

10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ojciec Łukasz Krauze, ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Najświętszej i Niepokalanej Panny Maryi. Program rekolekcji na stronie parafialnej i w gablocie przy kościele.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

==============================================

I Niedziela Adwentu 01.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.

2. W Adwencie zapraszamy w dni powszednie na Roraty o godz. 7.00, a dla dzieci i młodzieży na godz. 18.00. Rano, Roraty będą jak co roku poprzedzane Godzinkami o godz. 6.30. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Na Roraty zapraszam z lampionami.

3.W poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po wieczorowej Mszy św.

4. W najbliższą środę spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 19.00.

5.Dziś poświęcamy opłatki na Boże Narodzenie. Opłatki będzie można nabywać po każdej Mszy św. w dni powszednie i w niedzielę w kancelarii. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Od dziś można także nabywać świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6.Caritas naszej parafii przygotowuje paczki dla dzieci na Boże Narodzenie z naszej parafii. Karteczki z imionami dzieci, wiekiem i datą zrobienia paczki są na serduszkach, które są w koszyczku przy ołtarzu św. Brata Alberta. Dziękuję już za dobroć waszego serca

7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Na wieczorową Mszę Św. zapraszam wszystkie grupy parafialne. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Nabożeństwa w pierwszy czwartek, piątek, sobotę po wieczorowej Mszy św. Spotkanie KŻR w pierwszą sobotę o godz. 7.00.

8.W piątek w liturgii wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego.

9.W piątek najbliższy o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej. Zostało już włączone ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiary składane na tace w na prace przy kościele. Bóg zapłać.

10.7 grudnia 2019 roku (pierwsza sobota Adwentu) w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Więcej informacji na stronie parafialnej.

11.W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Po Mszach św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek przed kościołem na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12.8 grudnia w niedzielę będzie Msza św. na placu budowy Domu Hospicyjnego „Gościniec Królowej Apostołów”. w Sołtykowie ul. Główna blisko kościoła św. Jadwigi. Na to poświęcenie zaprasza Wspólnota Hospicyjna z radomskiego Młodzianowa

 

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

================================================

Ogłoszenia Duszpasterskie

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W dniu 30 listopada br. w miejscowości Jedlnia-Kolonia, na terenie parafii św. Mikołaja w Jedlni, o godzinie 10.45, odbędzie się uroczystość poświęcenia Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II.

2.Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 1 grudnia br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele św. Wacława Mszą św. o godz.15.00.

3.Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu już po raz kolejny organizuje w okresie Bożego Narodzenia rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich w dniach 27-30 grudnia. Informacje w gablocie.

4.Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Zapraszamy osoby zainteresowane do włączenia się w Akcję Katolicką w naszej parafii.

5.Dziś przeżywmy w naszej parafii II Rocznicę Powstania Przyjaciół Bezdomnych. To dla wolontariuszy szczególny dzień, w którym chcą dziękować Bogu za rozpalenie charyzmatu do służenia ubogim. Po każdej Mszy świętej Pan Henryk Krzosek, autor książki pt. ,,Bóg odnalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło" powie świadectwo życia. A wolontariusze zapraszają na słodką kawiarenkę i będą dzielić się pięknym doświadczeniem służby najuboższym. Tego dnia będzie można nabyć książkę Pana Henryka Krzoska i Pani Marty Pawelczyk oraz inne pamiątki, aby wesprzeć Dzieło Przyjaciół Bezdomnych.

6.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

7.W poniedziałek po wieczornej Mszy św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest kalendarz na 2020r.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

=====================================================================

XXX III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 .11. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1

1.W poniedziałek po wieczorowej Mszy św. zapraszam na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.

2.W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną w intencji Pani Ewy naszej Organistki, chóru parafialnego i scholii Parafialnej.

3.Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii. W minionym tygodniu zostały ukończone prace remontowe mieszkania na wikariacie. Zostały umalowane pokoje, urządzony aneks kuchenny w nowe meble i łazienka w nową armaturę. Dziękuję wszystkim, którzy w tych pracach pomagali.

4.Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

5.W niedzielę Chrystusa Króla po Mszy św. o godz. 9.00 będzie uroczyste otwarcie wystawy Ikon napisanych przez ks. Stanisława Drąga z Radomia zatytułowana –Kolorami pisane imię Boga. Zapraszam.

6.Także w niedzielę 24 listopada zapraszamy na II Rocznicę Powstania Przyjaciół Bezdomnych. To dla wolontariuszy szczególny dzień, w którym chcą dziękować Bogu za rozpalenie charyzmatu do służenia ubogim. Będzie z nami niezwykły gość ze Szczecina, Pan Henryk Krzosek, autor książki pt. ,,Bóg odnalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło". Pan Henryk powie swoje świadectwo po każdej Mszy świętej, po czym wolontariusze zaproszą na słodką kawiarenkę i będą dzielić się pięknym doświadczeniem służby najuboższym. Tego dnia będzie można nabyć książkę Pana Henryka Krzoska i Pani Marty Pawelczyk oraz inne pamiątki, aby wesprzeć Dzieło Przyjaciół Bezdomnych.

7.Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio przewodniczył w sobotę, 16 listopada uroczystościom odpustowym Matki Bożej Ostrobramskiej w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku - Kamiennej. Uroczystości były połączone z obchodami 30 lecia powstania sanktuarium. Na koniec Mszy św. Kapituła Ostrobramska przyznała 5 medali "Dominae de Porta Aciali operibusque misericordiae deditus" (Pani z Ostrej Bramy i dziełom miłosierdzia oddany). Sekretarz kapituły ks. prof. Marek Chmielewski wręczając medale powiedział: Medal ten otrzymują osoby odznaczające się oddaniem dziełom miłosierdzia, troską o potrzebujących, jak również tym którzy szerzą kult Matki Bożej. Wśród odznaczonych był ks. Daniel Glibowski, który został odznaczony za niezmordowaną służbę bezdomnym i trudnym małżeństwom na terenie miasta Radomia. Gratulujemy.

8.W imieniu organizatorów zapraszam na sympozjum Mistyczka z Radomia - Wanda Malczewska. Sympozjum odbędzie się w Oratorium Księży Filipinów w Radomiu, przy ulicy Grzybowskiej, w dniu 23 listopada 2019 roku o godz. 10.00.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

10.Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

==========================================

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

2.Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte  dnia 11.11.2019 r. o godz. 7.00; 9.00; 18.00. Główna Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.00. Zapraszamy.

3.Dziękuję za ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Pamiętajmy o modlitwie za powołania kapłańskie, zakonne i Misyjne.

4.W poniedziałek po wieczorowej Mszy św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

5.W środę 13.listopada po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać.

7.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

8.Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

Kancelaria parafialna

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek
17:00 - 17:55
Piątek i Sobota
8.00 - 9.00

48 366 12 14

 

Porządek Mszy Św.

Niedziele i święta
7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00
Święta Zniesione
7.00; 9.00; 17.00; 18.00
Dni powszednie
7.00; 17.30; 18.00
Odpust
Św. Brata Alberta - 17 czerwca

Diecezja Radomska

Źródła nie znaleziono

mwd 300x250bibliadeon

 

serwispapieski 2

 

pro life deonpl small

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg