Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

=====================================================================================

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20.10. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na Misje. W dniu 24 października zapraszam wszystkie KŻR z naszej parafii na nabożeństwo różańcowe w duchowej łączności  z VIII Ogólnopolskim Dniem Modlitwy Żywego Różańca dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikacje Sł. B. Pauliny Jaricot. KŻR poprowadzą różaniec.

2.W poniedziałek po wieczorowej Mszy św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

3.We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który żył w latach 1920-2005, jednego z największych papieży naszych czasów.

4.Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać.

5.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Podczas każdej Mszy św. będą zapalone Zacheuszki. Znak, że ta świątynia jest Domem Bożym. Będziemy dziękować za tę świątynią i jego budowniczych na czele z ks. Kan. Marianem.

6.Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialne życie poprzez śpiew w chórze. Zaproszenie kieruję zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii. Jak mówiłem tydzień temu, chór składa się z osób, które lubią śpiewać i chcą w ten sposób służyć Bogu i parafii. Chór upiększa liturgię i podnosi jej rangę. Zapraszamy więc wszystkich, panie i panów, niezależnie od wieku. Każdy jest mile widziany.

7.Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych, o których pamiętamy zamawiając Msze św. czy wypominki jednorazowe, półroczne i roczne za zmarłych z naszych rodzin: rodziców, krewnych, przyjaciół, współmałżonków, dzieci.

8.W tym roku będzie u nas w parafii na praktyce duszpasterskiej ks. Diakon Piotr Kędzierski.

9.Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia jest nowy nr Gościa Niedzielnego, a w nim o Bł ks. Jerzym Popiełuszko.

10.Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

 

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

===================================================================================

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych starszych, młodzież i dzieci codziennie o godz. 17.15. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. Dzieci zachęcamy do konkursu: jak paciorki różańca.

3.W imieniu swoim i Pani Ewy naszej Organistki zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialne życie właśnie poprzez śpiew w chórze. Zaproszenie kierujemy zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii. Moi kochani, aby śpiewać w chórze nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie trzeba też znać zapisu nutowego. Wiele osób ma obawy, czy śpiewa wystarczająco dobrze i czysto, by móc śpiewać w chórze. Liczą się przede wszystkim dobre chęci, bo chór składa się z osób, które lubią śpiewać i chcą w ten sposób służyć Bogu i parafii. Chór jest dla każdej parafii wizytówką, który upiększa liturgię i podnosi jej rangę. Zależ mi na tym i Pani Ewie , aby taki chór był w parafii. Zapraszamy więc wszystkich, panie i panów, niezależnie od wieku. Każdy jest mile widziany.

4.Spotkanie scholii w sobotę o godz. 11.00

5.Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii, te składane na tacę jak i w kancelarii. Bóg zapłać. Zostały już zakończone prace remontowe na dachu kościoła.

6.Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na początku marca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do świętych miejsc chrześcijan. Program i szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie parafialnej. Gorąco zachęcamy. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz, lub można się zapisać w kancelarii parafialnej.

7.W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

8.Wypominki są modlitwą za zmarłych z naszych rodzin: rodziców, krewnych, przyjaciół współmałżonków, dzieci. Modlitwa ta odmawiana jest codziennie przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały rok przed Mszami Świętymi w niedzielę. Wypominki są jedną z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, a ich tradycja sięga X wieku. Bardzo ważną sprawą w modlitwie za zmarłych, jest przede wszystkim nasze osobiste zaangażowanie, nasza ofiara oraz wysiłek, by w tej modlitwie uczestniczyć całym swoim sercem. Wypominki to wymienianie imion i nazwisk zmarłych połączone z modlitwą. Dla zmarłych oznacza to uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba.. Od jutra w kancelarii możemy składać wypominki jednorazowe, półroczne i roczne.

9.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Po Mszy św. ofiary do puszek składane będą przeznaczone na Misje Św.

10.Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim o mozaikach jezuity Marko Rupnika, oraz na czym polega niemiecka droga synodalna. A także do nabycia jest nowy numer - Miłujcie się.

11.W poniedziałek otaczamy modlitwą wszystkich nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej. A pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek. Wszystkim już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia, a także Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

 1.Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2.Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. Przy ołtarzu Matki Bożej mogą dzieci składać robione różańce na konkurs „Jak paciorki różańca”. Zapraszam dzieci, młodzież dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej może za udział w różańcu otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  

4.W niedzielę 13 października po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie ks. Karola z rodzicami dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św., w sali domu parafialnego.

5.Dziękuję za ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym i wszystkim ofiarodawcom na prace remontowe w parafii.

6.Wiele osób pytało o możliwość pielgrzymowania do Ziemi Świętej. Na początku marca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do tych świętych miejsc. Program i szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie parafialnej. Gorąco zachęcamy. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz.

7.Nasz parafianin alumn Łukasz Sobolewski ze zgromadzenia księży Pallotynów w sobotę 12 października w Ołtarzewie przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy go naszej modlitwie.

8.W przyszłą niedzielę 13 października zapraszam na Mszę Św. o godz. 12.30 w intencji ks. Daniela z racji Jego imienin.

9.W piątek 11 października po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościli na zaproszenie ks. Daniela Dobromira Makowskiego, założyciela fundacji Rampa, społecznika, artystę, streetworkera, pedagoga, który przeżył w swoim życiu piekło. Jego rodzice byli alkoholikami. On sam był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Dzisiaj służy Chrystusowi i opowiada o Jego miłosierdziu. Po jego świadectwie będzie można wspomóc Fundację Rampa oraz Dzieło Przyjaciele Bezdomnych.

10.W środę 9.10. po Mszy Św. o godz. 18.00 Ks. Karol zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego

11.Próba scholii parafialnej w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy artykuł o tym jak widział Siostrę Faustynę jej kierownik duchowy ks. Sopoćko, oraz wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela w ciągu roku 29.09.2019

1.Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary. Od dziś do piątku będzie w naszej świątyni obraz Matki Bożej Prześladowanych, który peregrynuje po całej Polsce, w parafiach, gdzie są Rycerze Kolumba. Uroczyste wprowadzenie obrazu będzie dziś na Mszy św. o g. 9.00. Przy obrazie będzie koszyczek z którego można wziąć obrazek Matki Bożej i swoją ofiarą wesprzeć naszych prześladowanych braci w wierze.

2.Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe tak jak w roku ubiegłym będę odbywały się codziennie o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich na różaniec a szczególnie dzieci z rodzicami. Dzieci jak co roku otrzymają wyklejankę, przedstawiającą Matkę Bożą Pompejańską. Zapraszam także do konkursu na różaniec zrobiony własnoręcznie przez dzieci. Zrobione różańce przynosimy do kościoła z karteczką z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem dziecka.

3.W sobotę 5 października jak co roku jest pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Wyjazd pielgrzymów, którzy się zapisali na autokar o g. 8.00 z przed kościoła. Na pielgrzymkę są też zaproszeni Rycerze Kolumba, którzy ten obraz zawiozą do Wysokiego Koła.

4.W niedzielę 6.października na Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. wybór strojów dla dzieci.

5.W niedzielę 13 października po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św., w sali domu parafialnego.

6.Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

7.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek na porannej Mszy św. i po południu od g. 17.00.

8.Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00

9.Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10.Zostały zakończone prace na stropie kościoła, który został ocieplony. W tym tygodniu będą prowadzone prace przez dekarzy na dachu kościoła. Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii, ze te składane na tacę jak i w kancelarii.

11.Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na październikowe spotkanie. Odbędzie się ono w kościele w pierwszy piątek miesiąca t.j. 4 października o godz. 19.30.

12.Do nabycia jest praca Katolicka przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze Gościa Niedzielnego jest specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów.

13.Rycerze Kolumba w Radomiu zapraszają wszystkich mężczyzn w niedzielę, 6 października br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele św. Jana na ul. Rwańskiej Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulice, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.

14.Zgodnie z decyzją ks. Bpa Ordynariusza Henryka Tomasika z dnia 28.09.2019 r. ks. Wojciech Tkaczyk został przeniesiony do Parafii p.w. Świętej Rodziny w Radomiu z dniem 1 października b.r. i jednocześnie mianowany kapelanem Kaplicy Wieczystej Adoracji imienia świętego Jana Pawła II koło Jedlni Kościelnej. Za pracę duszpasterska w naszej parafii w imieniu swoim, księży współpracowników, w imieniu naszej Parafii i grup parafialnych składam księdzu Wojciechowi serdeczne podziękowanie. Niech Bóg błogosławi na nowych odcinkach pracy duszpasterskiej.

15.Drogich Jubilatów i Solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela w ciągu roku 22.09.2019

1.W dniu 28 Września (sobota) o godz.. 9.00 W Domu Weterana odbędzie się spotkanie Ochotników Cierpienia. Serdecznie na nie zapraszamy.

2.W dniu 29 września na Mszy św. O godz. 9.00 Rycerze Kolumba naszej Parafii przyjmą peregrynujący obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W oparciu o ten obraz, już W 2018 roku - Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny W intencji prześladowanych chrześcijan. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do Wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do refleksji, czy i my W różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.

3.Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie z komitetem organizacyjnym 29 września po Mszy św. o godz. 11.00.

4.W dniu O6 pażdziernika o godz.11.00 nastąpi poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie a którym zostaną Wybrane stroje komunijne.

5.Prosimy o przekazywanie do kancelarii deklaracji zgłoszeniowych do I Komunii Św.

6.W parafii jest dużo uzdolnionych dzieci i uzdolnionej młodzieży, którzy nie tylko ładnie śpiewają ale i chodzą do szkół muzycznych i grają na różnych instrumentach muzycznych. Zapraszamy Wszystkich, którzy pragnę brać czynny udział W liturgii Mszy Św. Nasze zaproszenie jest szerokie, zarówno do dzieci, młodzieży, ale i starszych, by stworzyć scholę parafialna. Pierwsze spotkanie scholi parafialnej odbędzie się W domu parafialnym W sobotę 28 Września o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy!

7.Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do dołączenia do istniejących grup W parafii. Zapraszamy dzieci, młodzież do OAZY, ministrantury, osoby dorosłe do KŻR, Akcji Katolickiej, Kręgu Biblijnego. Mężczyzn zapraszamy do wstąpienia do Rycerzy Kolumba naszej parafii, bo oprócz działań jakie podejmują, także codziennie odmawiają jeden dziesiątek różańca za parafię i w innych intencjach. Zapraszamy do chóru parafialnego, który jest zawsze Wielką wartością dla każdej parafii, gdyż upiększa Ważne i podniosłe uroczystości. Zapraszam do chóru kobiety i mężczyzn.

8. Do nabycia jest prasa katolicka W tym nowy numer Gościa Niedzielnego.

9.Dziękujemy za ofiary składane na kościół.

10 Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg