Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

*****************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Dzień Dziecka. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00 Nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30

2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy modlić się litanią do Serca Pana Jezusa o całkowite ustanie epidemii. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 18.30 oraz w niedziele i święta o godz. 17.30.

3. W poniedziałek po Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Każdego dnia na Mszach porannych i wieczorowych można skorzystać ze spowiedzi.

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msze św. o godz.7.00; 9.00;18.00

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Jeśli ktoś ma jakieś obawy w związku z epidemią z tych osób które praktykują pierwsze piątki miesiąca proszę o zgłoszenie tego faktu w kancelarii czy telefonicznie.

7. W pierwszą sobotę na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlić się będziemy z KZR naszej parafii, a po Mszy św. spotkanie w kościele Róż Różańcowych.

8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Rady Rycerzy Kolumba naszej parafii. Jednocześnie dziękuję Rycerzom Karolowi Jaszczykowi i Grzegorzowi Kiraga za pokoszenie trway przy kościele.

10. W każdą niedzielę tak ja to bywa w tradycji naszej parafii o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski. Dziś jeszcze ostatni wspólny różaniec o ustanie epidemii o godz. 20.30.

12. Ze względu na zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, w tym roku będzie procesja Bożego Ciała, do czterech ołtarzy, ale wokół naszego kościoła. Już dziś proszę poszczególne grupy parafialne, które co roku przygotowują ołtarze o pomoc w ich przygotowaniu.

13. Na prośbę większości rodziców Rocznica I Komunii św. będzie 21 czerwca o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy Komunii św. w przyszłą niedziele 7 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność rodziców obowiązkowa.

14. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii będzie 22 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00

15.Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 7 czerwca br., do uczestnictwa w „ Męskim różańcu” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej u Księży Filipinów, Mszą św. o godz.15.00

16. Dziękuję Pani Irenie Żaczko za ufundowanie figury Serca Pana Jezusa do naszego kościoła. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

17. W związku z odwołanie przez ks. Bpa Ordynariusza dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. nie będzie już różańca w kościele o ustanie epidemii, ale bardzo proszę o tę modlitwę w swoich domach. Oto treść dekretu:

 Dekret odwołania dyspensy

„Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła (Ecclesia de Eucharistia, 1) – uczył nas Św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (LG,11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia! Do uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Drodzy Rodzice! Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale.

W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W poniedziałek po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. Podczas naszej poniedziałkowej adoracji od godz 19.00 będą modlili się z nami młodzi z Ruchu Światło Życie Diecezji Radomskiej w ramach nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po adoracji będzie katecheza o Duchu Świętym. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Można łączyć się w modlitwie także poprzez transmisję online.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

3.W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

4.W piątek 29 maja ks. Daniel będzie przeżywał 10 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną w intencji księdza o godz. 18.00.

6. Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu. W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10.00, w katedrze radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie jest Niedziela Dobrego Pasterza. W tym roku wypadła ona 3 maja i z powodu epidemii nie miała charakteru do jakiego przywykliśmy. Alumni nie pojechali, jak co roku, do poszczególnych parafii, aby dzielić się darem powołania. Również taca seminaryjna, tradycyjnie przeznaczona w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, została przesunięta na późniejszy termin. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary, i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów. Ks. Jarosław Wojtkun Rektor Wyższego Seminarium Duchownego W Radomiu

7.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Św. na nabożeństwie majowym. Zapraszam także na różaniec o ustanie epidemii codziennie o godz. 20.30.

8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła w kancelarii parafialnej, na konto parafialne do puszek i na tacę: Pani Annie K., Wacławowi S., Kazimierze i Stanisławowi K., Janowi L., Barbarze K., Marii P., Sabinie J. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam: 26. V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych                     

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

9. Niech Bóg Was błogosławi.

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

VI. NIEDZIELA WIELKANOCY     17 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Już dziś dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar życia Jana Pawła II, który będziemy przeżywać jutro 18 maja w dniu setnej rocznicy Jego urodzin. Wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. Zapraszam dziś do naszego kościoła na program o Św. Janie Pawle II przygotowany przez młodzież naszej parafii o godz. 20.00.
 2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, TV Polska wyemituje Msze św. i filmy o św. Janie Pawle II. Na stronie parafialnej jest umieszczony dokładany program tych transmisji.
 3. Także codziennie zapraszam na modlitwę Apelu Jasnogórskiego połączoną z modlitwą różańcową o ustanie epidemii o godz. 20.30, a zakończymy różaniec odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.30. w niedzielę o godz. 17.30
 5. W poniedziałek po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej.
 6. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła; w kancelarii parafialnej: Pani Elżbiecie Ch., Jolancie W., Annie i Michałowi, Irenie D, Józefowi F., Marii D, Edwardowi i Teresie M., Grażynie B. Na konto parafialne: Pani Irenie Ż., Tomaszowi Ś., Teresie R., Urszuli T., Rafałowi K., Kazimierzowi N. Do puszek w kościele i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Powoli będziemy się przygotowywać do malowania naszego kościoła.
 7. Mimo luzowania rygorów sanitarnych, pamiętajmy o zarządzeniach związanych ze stanem epidemii. W kościołach nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas liturgii orazzachowanie odległości co najmniej 2 m. Bardzo proszę, jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób - u nas 120, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy sobą, a jeśli będzie taka konieczność ksiądz wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Od piątku 22 maja będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Nowennę do Ducha Św. na nabożeństwie majowym.
 10. Ze względu na epidemię nie będzie tradycyjnie Mszy św. przy kapliczce na Malczewie.
 11. Do nabycia Gość Niedzielny poświecony Św. Janowi Pawłowi II i miesięcznik Miłujcie się.
 12. Niech Bóg Was błogosławi.

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

V. NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.30. w niedzielę o godz. 17.30

4. Mimo luzowania rygorów sanitarnych, pamiętajmy o zarządzeniach związanych ze stanem epidemii. W kościołach nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas liturgii oraz zachowanie odległości co najmniej 2 m. Bardzo proszę, jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób - u nas 60, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy sobą, a jeśli będzie taka konieczność ksiądz wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz.

5. Zapraszam codziennie na modlitwę Apelu Jasnogórskiego połączonego z modlitwą różańcową o ustanie epidemii o godz. 20.30, a zakończymy różaniec odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

7. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła; w kancelarii parafialnej: Małgorzacie i Markowi, Grażynie B., Krystynie i Ryszardowi M., Danucie L., Łukaszowi i Kamili Ś., Józefie Cz., Katarzynie S., Małgorzacie P., Cecylii P., Teresie M. Na konto parafialne Sebastianowi K., Tomaszowi D. Marii T., Radosławowi T., Tomaszowi Ś., Mateuszowi K, Piotrowi K., Elżbiecie i Mariuszowi L. Do puszek w kościele i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.

8. W sobotę 16 maja o godz. 9.00 wydawanie żywności w punkcie Caritas. Proszę o zachowanie przepisów sanitarnych.

 

9.W tym tygodniu patronujĄ nam:

14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

10. Do nabycia jest Gość Niedzielny i miesięcznik Miłujcie się.

 Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

 IV. NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wczoraj liturgicznie i dziś wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszego narodu. Także dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii powierzajmy Maryi wszystkie trudne sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny.

2. Jutro Adoracja w ciszy po wieczorowej Mszy św. z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

3. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Przypominam i zapraszam, do naszego kościoła na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.

5. Przez cały maj zapraszam na modlitwę Apelu Jasnogórskiego, który rozpoczynać będziemy o godz. 20.30 modlitwą różańcową w intencji ustania pandemii i zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórski, pieśnią Kucz czci matki Bożej. Zapraszam do duchowej jedności w modlitwie z parafią przez internet.

6. Przypominam, że I Komunia Święta i Rocznica I Komunii Św. zostały przeniesione na wrzesień.

7. Pamiętajmy o aktualnych zarządzeniach związanych ze stanem epidemii. W kościołach obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas liturgii oraz zachowanie odległości co najmniej 2 m. Jest wśród nas wiele osób wrażliwych, które bardzo rygorystycznie zachowują przepisy sanitarne, i pragną uczestniczyć we Mszy Św., bądźmy więc dla siebie wyrozumiali w tej kwestii. Wymaga tego przykazanie miłości bliźniego. I dlatego bardzo proszę, jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób - u nas 60, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy sobą, a ksiądz wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz. Osoby, które obawiają się o swoje zdrowie i nie mogą być w niedzielę w kościele, zapraszamy na tygodniu na Msze św. szczególnie na 17.30 gdzie jest mniej osób, będą mogły się wyspowiadać przyjąć Komunię Św. Wielkanocną.

8. Dziękuję za ofiary składane za pośrednictwem przelewu bankowego: Panu Cezaremu T., Barbarze C., Jackowi P., Zdzisławowi G., Tomaszowi Ś., Mariuszowi L., Dariuszowi i Małgorzacie S., Januszowi- Antoniemu K.,

Dziękuję za ofiary składane w kancelarii: Państwu Andrzejowi i Krystynie W., Monice i Pawłowi R., Jadwidze i Henrykowi M., Teresie W., Janinie M., Renacie T., Marii K., Jadwidze G., Anecie W.

Dziękuję za ofiary składane na tacę i do puszek w Kościele. Bóg zapłać za troskę o swoją parafię i kościół.

9. Niech Bóg Was błogosławi.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg